PŁYTY AKRYLOWE

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o płytach akrylkowych

W naszym asortymencie posiadamy szeroką gamę niestandardowych płyt akrylowych. Płyty akrylowe dostarczamy w takich wariantach jak przezroczysty, matowy, opalowy (28% przejrzystości) oraz w kolorach: białym, kremowym, żółtym, czerwonym, brązowym, bursztynowym, niebieskim, szarym, zielonym, czarnym, kości słoniowej i pomarańczowym. W kwestii specjalnych kolorów płyt akrylowych zawsze możesz się z nami skontaktować. Oferujemy zarówno płyty akrylowe wylewane, które są wysokiej jakości i łatwe obróbce. Ponadto mamy też tanie płyty plexi, które są nieco trudniejsze do obróbki. Dostarczamy płyty akrylowe w grubości od 3 mm do 30 mm. Wszystkie płyty akrylowe docinamy na wymiar z dokładnością co do pół milimetra – i to gratis. Zamówione produkty dostarczamy tak szybko, jak to możliwe.

Zastosowania

Akryl (określany również jako plex) jest doskonałym materiałem do obróbki. Ponadto akryl jest szeroko stosowany na przykład jako pokrycia dachowe, panele ścienne, okna drugorzędowe, a nawet do okien w łodziach.

Rodzaje akrylu

Oferujemy różne kolory akrylu, (taniego) bezbarwnego, białego opalowego, barwionego, kolorowego, matowego, błyszczącego i fluo. Nasze tanie płyty to tzw. ekstrudowany akryl – oznacza to, że płynny akryl nie jest wylewane, lecz walcowany na żądany wymiar. Dochodzi wtedy do większych napięć wewnętrznych, co bezpośrednio wpływa na to, że w czasie obróbki łatwiej o uszkodzenia powierzchni.

Obróbka płyt akrylowych

Jeżeli zależy Ci na samodzielnej obróbce płyt akrylowych, najlepszym wyborem będzie akryl wylewany. Materiał ten jest łatwy do wiercenia, piłowania, cięcia, frezowania, grawerowania i gięcia (na gorąco). W akrylu wylewanym nie występują zatem naprężenia wewnętrzne. Płyty akrylowe ekstrudowane mogą być poddawane obróbce, jednak z uwagi na duże naprężenia wewnętrzne, nie jest to zalecane – po prostu ryzyko uszkodzeń jest dość wysokie.

 • Drukowania
 • Gięcia (na gorąco)
 • Grawerowania
 • Klejenia
 • Malowania
 • Piłowania (piła tarczowa) ​
 • Piłowania (wyrzynarka)
 • Polerowania
 • Toczenia
 • Wiercenia
 • Cięcia ręcznego
 • Cięcia wodą
 • Gięcia (na zimno)
 • Powlekania
 • Spawania
 • Łączenia

Właściwości akrylu

Płyty akrylowe mogą być nazywane w różnorodny sposób. Najbardziej znane określenie to plexi, choć Perspex również jest powszechnie używanym terminem. Płyty akrylowe dostępne są w dwóch różnych rodzajach: płyty ekstrudowane (walcowane) i wylewane z materiału akrylowego. Podany podział odnosi się do różnych metod produkcji materiału. Akryl wylewany jest łatwiejszy w obróbce – dotyczy to frezowania, klejenia, piłowania czy wiercenia płyt akrylowych. Płyty walcowane akrylowe charakteryzują się większymi naprężeniami, co oznacza, że łatwiej mogą ulegać uszkodzeniom, ponadto płyty ekstrudowane nie są dostępne w kolorach. Produkty te są dostępne wyłącznie w wariancie przezroczystym i w kolorze opalizującej bieli.

Płyty akrylowe są bardzo odporne na uderzenia (materiał jest 30 razy mocniejszy niż szkło). Inna właściwości płyt akrylowych to: trwałość, lekkość, możliwość formowania termicznego, o 50% mniejsza waga niż w przypadku szkła, do tego akryl jest odporny na działanie promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dzięki temu płyty akrylowe mogą być również stosowane na powierzchniach zewnętrznych. Mimo to akryl nie jest tak odporny na zarysowania jak poliwęglan. Ponadto akryl to materiał naładowany statycznie, dlatego może przyciągać kurz. Z tego powodu wskazane jest regularne czyszczenie antystatycznym środkiem czyszczącym, co pomaga zredukować ten efekt. Wylewane płyty akrylowe są dostępne w wariancie przezroczystym, opalizującej bieli oraz w różnych kolorach. Ponadto płyty wylewane występują też w wersjach “mrożonych” – czyli takich, które posiadają jedną matową i chropowatą stronę. Warianty “mrożone” mają szerokie zastosowanie w budownictwie wnętrz.

Płyty akrylowe są standardowo wyposażone w folię ochronną po obu stronach, aby zapewnić stosowną ochronę w czasie obróbki. Płyty akrylowe doskonale nadają się do zastosowań, takich jak gabloty, podwójne szyby, materiały dekoracyjne, oświetlenie, zadaszenia, okna do łodzi, ekrany dźwiękochłonne, konstrukcje wewnętrzne, jak np. panele kuchenne i oznakowania wnętrz. Płyty akrylowe zamówisz bezpłatnie.

Nazwy konkurencyjny produktów:
Deglas, Versato, plexiglas, Paraglas, Altuglas, Vitredil, Vedril, Oroglas, Perspex, Lucryl, Ispaglas, Crilux, Casocryl.

Pielęgnacja akrylu

Do czyszczenia i konserwacji akrylu polecany jest łagodny detergent oraz miękka ściereczka z mikrofibry. Nie zalecamy stosowania szczotek, gąbek i ściernych środków czyszczących jak Cif. Pozostawiają one niewielkie rysy na materiale, co może powodować szybkie matowienie powierzchni.

Zamów płyty akrylowe

Jeśli zamówisz płyty akrylowe już teraz, otrzymasz je tak szybko, jak to możliwe!

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: