Laserowe cięcie plexi

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym cięciu plexi, trafiłeś(-aś) pod właściwy adres: Płytyplastikowe.pl. W naszym specjalistycznym warsztacie wszystkie zamówienia są poddawane cięciu laserowemu; proces ten przebiega szybko i sprawnie. Również proces zapytania o wycenę przebiega u nas bardzo sprawnie, bo niemalże natychmiast ujrzysz cenę i możesz przystąpić do składania zamówienia!

Wyjaśnienie dotyczące cięcia laserowego plexi

Chętnie opowiemy Ci o naszej metodzie pracy. Cięcie laserowe to technika obróbki wykorzystująca wiązkę lasera do wycinania różnorodnych kształtów z plexi. Dokładność wiązki laserowej wynosi ±0,05 mm. Kształt plexi wycinany jest więc za pomocą wiązki lasera. Ponieważ podczas cięcia laserowego na powierzchnię plexi nie jest wywierany nacisk, jak ma to miejsce w przypadku cięcia mechanicznego, dokładność wymiarów wyciętego kształtu jest zagwarantowana; wycięty kształt ma dokładnie takie wymiary, jakie były zamierzone. Kształty są wycinane laserowo z płyty plexi o maksymalnej grubości 15 mm. Płyty o większej grubości frezujemy na wymiar. Tak więc prostokątne płyty plexi mogą być cięte piłą, laserem lub ewentualnie mogą być frezowane. Do zalet cięcia laserowego zalicza się to, że nie jest potrzebna obróbka końcowa; dzięki ciepłu wiązki laserowej krawędzie są od razu gładkie i estetycznie wykończone. Podczas frezowania płyty plexi na jej krawędzi pojawia się biała mgiełka. Można temu łatwo zaradzić, polerując płytę z wykorzystaniem odpowiednich produktów.

Zamierzasz samodzielnie wykonać cięcie laserowe?

Podczas cięcia laserowego plexi zawierającej barwnik może dojść do przypalenia, które jest widoczne jako czarny osad na krawędziach. Dotyczy to kolorowych płyt grubszych niż 3 mm i białych płyt plexi.

Wybór odpowiedniej płyty

Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniej płyty plexi do każdego projektu. Poniżej wyjaśniamy pokrótce, jakie kroki możesz podjąć, aby znaleźć plexi na miarę Twoich oczekiwań.

  • W pierwszej kolejności musisz oczywiście określić rodzaj materiału, a następnie grubość płyty. Pamiętaj, że możesz także zamówić próbki wybranych materiałów. W ten sposób porównasz materiały i upewnisz się, że wybierasz odpowiednią płytę. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze właściwego materiału lub grubości, skorzystaj z naszego poradnika: pomoc w wyborze.
  • Po wybraniu materiału i grubości nadszedł czas na przesłanie pliku, w którym określony jest kształt płyty. Prześlij (wyeksportuj) plik DXF za pomocą naszego narzędzia na stronie produktowej danego produktu. Tego typu plik można łatwo wyeksportować z większości programów CAD. Tu sprawdzisz zasady rysowania. Oczywiście możliwe jest również wybranie standardowego kształtu za pomocą narzędzia “wybierz kształt i rozmiar” na stronach produktowych.
  • Następnie zamów wybrane artykuły, a my jak najszybciej rozpoczniemy produkcję! Zapewniamy, że Twoje zamówienie zostanie zapakowane i dostarczone w podane miejsce w możliwie jak najkrótszym terminie.

Dlaczego warto zdecydować się na cięcie laserowe plexi w Płytyplastikowe.pl?

W sklepie online Płytyplastikowe.pl natychmiast wycenimy Twoje zamówienie i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  • Wystarczy przesłać plik DXF i złożyć zamówienie!
  • Idealny wybór dla tych, którzy chcą zamówić małą serię plexi lub tylko kilka prototypów.
  • Co więcej, dostarczamy zamówienie do wybranej lokalizacji tak szybko, jak to możliwe.

Ponadto, zrównoważony rozwój to nasza dewiza i każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby coraz lepiej dbać o środowisko naturalne. Znaczna część naszych płyt posiada etykietę “Zrównoważony wybór”; są to płyty z recyklingu marki Green Cast®. Płyty te są wykonane w 100% z PMMA pochodzącego z recyklingu i stanowią ekologiczną alternatywę dla zwykłej plexi (szkła akrylowego). Zachęcamy Cię do wzięcia ich pod uwagę podczas dokonywania wyboru idealnej płyty plexi do Twojego projektu!