Płyta kompozytowa

Zamów w dowolnym kształcie
Jakiej grubości potrzebujesz?
Oblicz idealną grubość płyty dla swojego projektu
Przejdź do kalkulatora grubości

Wszystko, co musisz wiedzieć o płytach kompozytowych

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór płyt kompozytowych. Do Twojej dyspozycji jest szeroka paleta kolorów, grubości i producentów. Sprzedajemy płyty kompozytowe firmy Trespa oraz płyty HPL naszej własnej marki. Płyty kompozytowe swoją nazwę zawdzięczają dużej gęstości oraz doskonałej wytrzymałości. Rdzeń tych wysokociśnieniowych laminatów jest sprężany pod bardzo wysokim ciśnieniem i w wysokich temperaturach. Dzięki temu rdzeń cechuje się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Płyta kompozytowa to popularny materiał budowlany w budownictwie mieszkalnym i niemieszkalnym. Produkt stosowany jest jako element dekoracyjny przy elewacjach o (bardzo) dużych powierzchniach, choć świetnie sprawdza się także na mniejszych powierzchniach. Może chcesz wymienić drewniane elementy elewacji, takie jak panele rynnowe, fasady i deski elewacyjne?

Zastosowania płyt kompozytowych

Płyty kompozytowe są bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, dlatego sprawdzają się przy zastosowaniach zewnętrznych. Przykładami mogą być chociażby okładziny elewacyjne i dachy dwuspadowe. Płyty kompozytowe znajdziesz również w pomieszczeniach sanitarnych i kuchniach, ponieważ materiał ten jest wodoodporny.

Rodzaje płyt kompozytowych

Oferujemy płyty kompozytowe marki Trespa® oraz płyty HPL naszej marki własnej. Na naszej stronie płyty kompozytowe określane są jako płyty HPL i płyty Trespa®. Jakość obu jest niemal taka sama, jedyna różnica sprowadza się do tego, że płyty HPL naszej marki własnej mają twardszą warstwę wierzchnią niż płyty HPL marki Trespa®.

Możliwości obróbki

Za pomocą odpowiednich narzędzi możliwe jest piłowanie, frezowanie i wiercenie w płytach kompozytowych. Chcesz przykręcić lub przykleić płytę? W takim razie polecamy wysokiej jakości produkty marki Bostik. Sprawdź naszego bloga, gdzie znajdziesz masę przydatnych porad i wskazówek!

Właściwości płyt kompozytowych

Płyta kompozytowa to tzw. laminat wysokociśnieniowy, czyli płyta laminowana, która została sprasowana pod bardzo dużym ciśnieniem. Wielu producentów dostarcza płyty takie jak płyty HPL, z których najbardziej znana jest marka Trespa. Płyty Trespa/HPL powstają w wyniku sprasowania włókien drzewnych pod wysokim ciśnieniem i w wysokich temperaturach, tworząc materiał o wysokiej gęstości i bardzo twardym rdzeniu. Płyta jest po obu stronach wykończona warstwą żywicy fenolowej. Wierzchnia warstwa jest również dostępna w wielu wariantach wykończenia, różnych kolorach oraz motywach. Płyta kompozytowa jest też odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, duże różnice temperatur czy promieniowanie UV. Z tych powodów produkt często jest wykorzystywany jako element elewacji.

Płyta kompozytowa jest łatwa w obróbce za pomocą narzędzi stolarskich. Na naszym blogu znajdziesz wiele praktycznych porad i wskazówek dotyczących obróbki płyty kompozytowej. Płyty Trespa dostarczamy z magazynu i docinamy na wymiar, a do tego posiadamy płyty HPL naszej własnej marki. Nasza marka oferuje wysokiej jakości panele elewacyjne w dziewięciu różnych kolorach: białym, kremowym, czarnym, szarym, brązowym, żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Panele elewacyjne Trespa są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń. Zarówno płyty marki Trespa, jak i naszej własnej marki, możesz kupić z gładkim wykończeniem powierzchni, jak i lekko strukturalnym wykończeniem – ich grubość waha się od 3 mm do 20 mm. Wszystkie nasze płyty są bezpłatnie cięte na wymiar i dostarczane tak szybko, jak to tylko możliwe.

Konserwacja płyt kompozytowych

Zabrudzenia praktycznie nie przywierają do wysokiej jakości powierzchni zewnętrznej – sprawia to, że płyty są bardzo łatwe w czyszczeniu. W naszym asortymencie posiadamy praktyczne zestawy do czyszczenia płyt kompozytowych.

Zamówienie

Jeśli już teraz zamówisz płytę kompozytową, otrzymasz ją tak szybko, jak to możliwe.

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: