Grawerowanie HPL: wszystko, co musisz wiedzieć

Znaki informacyjne HPL, panele kontrolne w fabrykach, oznakowanie ANWB i znaki pomnikowe z wygrawerowanymi literami, cyframi i logo. Wszystkie wymienione elementy mają ze sobą coś wspólnego – otóż warstwa HPL została wypalona wiązką laserową. Na tym blogu wyjaśniamy, czym jest grawerowanie HPL i kiedy ten proces jest przydatny.

Grawerowanie HPL za pomocą lasera

W praktyce grawerowanie HPL jest wykonywane przez profesjonalistów przy użyciu specjalnych urządzeń, w których to wiązka lasera przesuwa się po wierzchniej warstwie HPL z wysoką prędkością. Jako, że HPL pochłania światło lasera, powierzchnia materiału ulega nieodwracalnym zmianom. Podczas grawerowania laserowego górna warstwa HPL jest niejako wypalana, przez co widoczny staje się rdzeń płyty HPL. Pozwala to m.in. na dokładne grawerowanie zdjęć czy logotypów w HPL. To znakomity pomysł, jeśli potrzebujesz trwałego i estetycznego wizualnie billboardu, tabliczki znamionowej czy oznaczenia odpornego na wilgoć.

Do czego służy grawerowanie HPL?

Grawerowanie tabliczek, paneli sterowania, tabliczek znamionowych, znaków informacyjnych – to tylko niektóre z zastosowań tej techniki. HPL to materiał trwały, mocny i odporny na wilgoć, grawerowanie z kolei zapewni trwałe oznakowanie w wybranej formie, a produkt końcowy przystosowany jest do użytku zewnętrznego. Ponadto aplikacje wykonane na HPL są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Do czego służy grawerowanie HPL?
Do czego służy grawerowanie HPL

Jak rozpocząć samodzielne grawerowanie HPL?

Grawerowanie HPL najlepiej pozostawić profesjonalistom, ponieważ do tego celu potrzebna jest specjalna maszyna. Chcesz przyciąć HPL na wymiar? Zamów materiały bezpośrednio w naszym sklepie internetowym, a my dotniemy dla Ciebie płyty w dowolnym kształcie. Masz pytanie dotyczące tego bloga lub jednego z naszych produktów? Zapraszamy do kontaktu z nami.