Zrównoważony rozwój

Czy tworzywa sztuczne mogą być dobre dla środowiska? Z pewnością wydaje Ci się, że odpowiedź na to pytanie może być tylko negatywna, w rzeczywistości jednak ten materiał może wpływać na zrównoważony rozwój, jeśli używasz go we właściwy sposób. Żywotność plastiku jest dłuższa niż wielu alternatywnych materiałów, takich jak drewno.

Plastik jednorazowy a plastik wysokiej jakości

Istnieje rozróżnienie między tworzywami sztucznymi jednorazowego użytku a tworzywami sztucznymi wysokiej jakości. Dlaczego? Po prostu dlatego, że produkty z tworzyw sztucznych o długiej żywotności można uznać za zrównoważone i znacznie lepsze dla środowiska niż jednorazowe tworzywa sztuczne. Wszystkie sprzedawane przez nas materiały przynajmniej częściowo nadają się do recyklingu i są przeznaczone do długotrwałego użytku w różnych formach. Na przykład, nasze odporne na wilgoć płyty z HPL będą Ci służyć przez dziesięciolecia, okna do łodzi wykonane z poliwęglanu są niemal niezniszczalne, a do tego nigdy nie będziesz musiał wymieniać włazu podłogowego wykonanego z HPL!

Plytyplastikowe.pl ceni zarówno ludzi, jak i środowisko. Zielone myślenie i zrównoważona przedsiębiorczość są dla nas naprawdę ważne. Nieustannie pracujemy nad jak największym zmniejszeniem wpływu na środowisko naturalne oraz organizujemy nasze operacje biznesowe tak bardzo ekologicznie, jak to tylko możliwe. Przykładów nie trzeba szukać daleko – wszystkie materiały przycinamy na wymiar, przez co znacząco redukujemy ilość odpadów. W rezultacie nasi klienci nie muszą kupować całego arkusza, jeśli potrzebują tylko niewielkiego fragmentu płyty. Ujmując krótko – u nas nic się nie marnuje! Płyty z tworzywa sztucznego są wspaniałym materiałem wspierającym zrównoważony rozwój – o ile obchodzi się z nimi odpowiedzialnie.

Właśnie tacy jesteśmy

Chcielibyśmy przedstawić, co robimy dla środowiska i jaka jest nasza wizja przyszłości zgodnej ze zrównoważonym rozwojem.

 • Brak odpadów

  Ponieważ wszystko co tylko możliwe docinamy na wymiar, nasza praca staje się efektywniejsza, a ilość odpadów jest znacząco zredukowana. Odpady resztkowe są również wykorzystywane – do próbek, a także celów edukacyjnych. To, co pozostaje, jest w miarę możliwości poddawane recyklingowi.

 • Materiał nadający się do recyklingu

  Sprzedajemy niemal wyłącznie plexi Greencast®, która jest w 100% poddawana recyklingowi. Na tym nie koniec. Naszą wizją na przyszłość jest oferowanie asortymentu w 100% nadającego się do recyklingu również w innych grupach produktowych.

 • Zrównoważona energia

  Nasza pracownia w dużej mierze wykorzystuje energię słoneczną. W pozostałych przypadkach także staramy się korzystać z zielonej energii. Naszym celem jest doprowadzenie do całkowitej neutralności energetycznej poprzez rosnące wykorzystanie paneli słonecznych.

 • Opakowania przyjazne dla środowiska

  Nasze płyty pakujemy w niezadrukowaną tekturę pochodzącą z recyklingu, jednocześnie w jak najmniejszym stopniu używając folii ze sztucznych materiałów. Ponadto większe przesyłki transportujemy do naszych klientów w specjalnie wykonanych na zamówienie drewnianych ramach lub skrzyniach.

 • Dostawa neutralna pod względem emisji CO2

  Firmy kurierskie, z których korzystamy, jak UPS i DPD, kompensują swoje emisje CO2 za pomocą różnorodnych zielonych inicjatyw. Jeździmy wyłącznie zapakowanymi do pełna ciężarówkami, a mniejsze zamówienia dostarczamy na rowerze.

 • Zrównoważona jakość

  Wszystkie tworzywa sztuczne w naszej ofercie są przeznaczone do zrównoważonych zastosowań. Zawsze doradzamy naszym klientom optymalny sposób użytkowania w każdych warunkach.

"Wszystkie sprzedawane przez nas produkty są przeznaczone do długotrwałego użytkowania w zrównoważonych warunkach".
Zrównoważony rozwój poliwęglan