PŁYTY TRESPA® NA WYMIAR

Zamów w dowolnym kształcie
  • Najwyższa jakość (klasa A)
  • Łatwy w konserwacji
  • Żywotność ponad 30 lat

Płyty Trespa®; wszystko, co warto o nich wiedzieć

Firma Trespa® to jeden z najbardziej znanych producentów płyt HPL. Marka ta cieszy się wielką popularnością ze względu na niewymagające konserwacji okładziny elewacyjne, ale także deski czołowe dachu (maskownice) i wiatrownice. Ściśnięte pod wpływem działania wysokiego ciśnienia włókno drzewne stanowi rdzeń płyty HPL i ma takie same właściwości jak drewno twarde. Rdzeń płyty HPL jest po obu stronach pokryty warstwą wierzchnią impregnowaną żywicą fenolową. Warstwa ta jest niezwykle twarda i praktycznie niezniszczalna. Dzięki niej płyta Trespa® jest odporna na wilgoć, promieniowanie UV i różnice temperatury.

Możliwości obróbki

Obróbka płyt Trespa® jest porównywalna z obróbką twardego drewna. Użyj do niej narzędzi z twardej stali, takich jak piła do metalu i wiertarka. Płyty Trespa® możesz malować, nawiercać, ciąć, kleić i frezować. Nie zapomnij jednak, że ten materiał rozszerza się i kurczy szybciej niż inne tworzywa sztuczne.

Konserwacja płyt Trespa®

Ogromnym plusem płyt HPL Trespa® jest to, że materiał ten prawie nie wymaga konserwacji. Dzięki odpowiedniemu zestawowi konserwacyjnemu czyszczenie płyt jest bardzo proste. Wystarczy raz w roku poddać okładzinę zewnętrzną HPL dokładnemu czyszczeniu. Dzięki temu zachowa ona piękny wygląd a żywotność jej wyniesie co najmniej 30 lat. Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi czyszczenia płyt Trespa® i HPL.

Dobrze wiedzieć, że:
do czyszczenia okładzin zewnętrznych HPL najlepiej stosować środek czyszczący Kenotek Brilliant Wash. Ten łagodny szampon błyskawicznie usuwa brud i wszelkie osady. Szampon ten jest samoschnący i pokrywa czyszczoną powierzchnię ochronną warstwą wosku.

Opis

Sklep internetowy Płytyplastikowe.pl oferuje szeroką gamę płyt HPL Trespa® (Meteon® i Izeon®) na wymiar. Trespa® to najbardziej znana marka w dziedzinie płyt HPL. Trespa® znana jest z wysokiej jakości materiałów płytowych i gwarancji jakości. Dostarczamy płyty Trespa® w różnych kolorach oraz na wymiar. Płyty HPL marki własnej możesz również zamówić na wymiar. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat właściwości płyt HPL / Trespa®.

Płyty HPL białe marki własnej
Jako alternatywę dla białych płyt Trespa® oferujemy również płyty HPL własnej marki w różnych grubościach w kolorze białym. Obejrzyj tutaj szeroką ofertę białych płyt HPL.

Płyty HPL kolorowe marki własnej
Jako alternatywę dla kolorowych płyt Trespa® oferujemy również płyty HPL własnej marki w różnych grubościach i kolorach. Obejrzyj tutaj szeroką ofertę barwionych płyt HPL.

Marka Trespa®

Holenderski producent Trespa® jest światowym liderem, jeżeli chodzi o płyty HPL (High Pressure Laminate). Producent ten jest pionierem technologii produkcyjnych i stylów i to właśnie dzięki niemu płyta HPL zagościła na stałe w budownictwie. W naszym sklepie internetowym Płytyplastikowe.pl możesz nabyć płyty HPL firmy Trespa® w różnych kolorach o grubości 6 mm. Płyty Trespa® przycinamy również na wymiar i dbamy o to, aby czas od złożenia zamówienia do jego otrzymania był możliwie jak najkrótszy. Trespa® to pierwotnie holenderska marka. Siedziba tego międzynarodowego koncernu znajduje się w Weert. Trespa® jest pionierem w dziedzinie płyt HPL. W latach 60-tych producent ten z powodzeniem wprowadził na rynek własną linię płyt HPL. Sukces był kontynuowany dzięki ciągłemu opracowywaniu nowych produktów. Żaden inny producent płyt HPL nie posiada w swoim asortymencie tak bogatej gamy kolorystycznej i wzorniczej. Płyty Trespa® są dostępne w kolorach jednolitych, metalicznych, w deseniach drewna oraz w bogatej palecie struktur powierzchni. Strukturyzowane płyty o wzorach drewna lub metalu do złudzenia przypominają imitowane materiały.

Właściwości płyt Trespa®

Płyta Trespa® składa się ze zwartego rdzenia o bardzo dużej gęstości i z bardzo twardych, impregnowanych żywicą syntetyczną warstw wierzchnich, pokrywających obydwie strony rdzenia. Taka budowa nadaje płycie wyjątkową sztywność i twardość. Trespa® to płyta wandaloodporna. Aby uszkodzić lub zniszczyć warstwę wierzchnią płyty Trespa®, wymagane jest użycie ekstremalnej siły lub obciążenia punktowego. Dzięki wysokiej gęstości materiału warstwa wierzchnia płyty Trespa® jest niezmiernie odporna na zarysowania. Warstwy wierzchnie płyty Trespa® są odporne również na promieniowanie UV i zachowują swój estetyczny wygląd przez ponad 30 lat. Płyty HPL marki Trespa® mają stosunkowo wysoki ciężar właściwy, który waha się od 8,5 kilograma na metr kwadratowy w przypadku płyty o grubości 6 milimetrów do 18,2 kilograma na metr kwadratowy w przypadku płyty o grubości 13 milimetrów. Należy to wziąć pod uwagę przy montażu płyt. Płyty te można zarówno przykręcać, jak i kleić. Do klejenia polecamy wysokiej jakości produkty marki Bostik. Ponieważ warstwy wierzchnie płyty mają bardzo wysoką gęstość cząsteczkową, brud (glony, zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie) osadza się na niej z wielką trudnością. Niemniej jednak zalecamy czyszczenie płyt od czasu do czasu. Również farba (graffiti) trudno przylega do płyty. Płyty Trespa® można jednak malować, poddając je najpierw odpowiedniej obróbce wstępnej i stosując odpowiednie podkłady. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych poradach dla majsterkowiczów „Malowanie płyt Trespa®”. Oczywiście łatwiej jest zamówić płyty Trespa® od razu we właściwym kolorze, ale należy pamiętać, że płyty Trespa® są barwione tylko z jednej strony. Ponieważ płyty Trespa® są wodoodporne, nadają się one znakomicie do pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność, takich jak łazienki i kuchnie, i które z wysoką częstotliwością poddawane muszą być czyszczeniu.

Linie produktów Trespa®

Bardzo szeroki asortyment Trespa® można zredukować do czterech linii produktów: Trespa® Meteon®, Trespa® Izeon®, Trespa® Athlon® i Trespa® Virtuon®. W naszym sklepie internetowym znajdziesz płyty Trespa® Meteon® i Trespa Izeon® o grubości 6 milimetrów. Płyty Trespa® są dostępne w kolorach: białym, czarnym, antracytowym, szarym, sosnowym i kremowym. Maksymalny rozmiar płyty to 305 x 153 cm. Płyty Trespa® są nieco droższe niż płyty HPL innych marek, ale różnica ta odzwierciedla się w jakości produktu, a zwłaszcza w estetyce warstw wierzchnich. Wierzchnie warstwy naszych płyt Trespa® nie są zupełnie gładkie, lecz lekko strukturyzowane, co zapewnia im dystyngowany i naturalny wygląd.

Historia Trespa®

W 1960 r. firma Thermopal w Weert rozpoczęła produkcję płyt HPL. Rok później ten produkt własny był już rozprowadzany poprzez własny kanał sprzedaży. Produkt ten odniósł sukces na rynku, dzięki czemu firma Thermopal była w stanie zainwestować w nowe produkty i technologie produkcji. W 1963 roku narodziła się płyta Trespa®, co przypieczętowało tylko sukces firmy. Od tego czasu marka Trespa® stała się również nazwą firmy. Firma Trespa® była więc liderem na rynku i pozostaje nim do dziś, nieustannie opracowując nowe produkty; produkty coraz lepsze jakościowo, dostępne w szerszej gamie kolorów, o bogatszym wzornictwie i wykończeniu. Ta ciągła praca nad udoskonaleniami odróżnia firmę Trespa® od pozostałych producentów płyt HPL. Co prawda konkurencji udało się nieco zbliżyć do firmy Trespa® pod względem jakości, ale Trespa® wyróżnia się jednak nadal swoistą technologią produkcji i wyjątkowo szeroką gamą oferowanych produktów.

Różnica pomiędzy płytami HPL marki Trespa® a płytami HPL innych producentów
Płyty HPL produkowane są przez wielu producentów, w tym Trespa®. Jakość płyt HPL marki własnej jest praktycznie taka sama jak płyt Trespa®. Główną różnicą między Trespa® a innymi producentami płyt HPL jest wielkość i zróżnicowanie asortymentu. Ponadto firma Trespa® opracowała szereg znaczących technologii produkcji, które przekładają się na jakość płyt i ich wykończenie. Warto tutaj dodać, że płyty HPL marki własnej mają równie twardą warstwę wierzchnią jak płyty HPL marki Trespa®.

Zastosowanie płyt Trespa®

Płyty Trespa®, podobnie jak wszystkie płyty HPL, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i niezwykłą twardością. Plyta Trespa® została pierwotnie opracowana jako zamiennik drewnianych płyt i desek dla przemysłu budowlanego. Trespa® zasłynęła z produkcji niewymagających konserwacji okładzin elewacyjnych, a w szczególności z wykonanej z tworzywa sztucznego deski czołowej okapu dachu (maskownicy) i wiatrownicy dachowej. Zastosowanie płyt Trespa® jako okładziny elewacyjnej miało już miejsce w latach 70 . Płyta Trespa® jest w pełni odporna na wpływ warunków atmosferycznych i wilgoci. Nadaje się ona zatem jak najbardziej jako materiał do zastosowania na zewnątrz. Tę właściwość odkryli również reklamodawcy; Plyta Trespa® jest idealnym materiałem na tablice reklamowe; zachowuje ona swój estetyczny wygląd i nie pęka pod wpływem uderzenia piłką przez sfrustrowanego piłkarza. Billboardy Trespa® wytrzymują nawet silne uderzenia krążkiem hokejowym. Z tego powodu w świecie reklamy tablica reklamowa wykonana z płyty Trespa® jest również nazywana „tablicą hokejową”. Trespa® ma niepodważalny autorytet w dziedzinie wystroju wnętrz. Płyty Trespa® jako panele ścienne to praktyczny materiał wykończeniowy w pomieszczeniach o podwyższonym standardzie higienicznym takich jak: laboratoria, szpitale, pomieszczenia obiektów przemysłu spożywczego oraz kuchnie przemysłowe, w których to płyty HPL marki Trespa® są używane nie tylko jako panele ścienne, ale też jako blaty. Jeżeli chodzi o wyposażenie pomieszczeń sanitarnych, Trespa® jest preferowanym dostawcą na przykład łazienkowych paneli ściennych. Projektanci wnętrz z wdzięcznością korzystają z wielu możliwości oferowanych przez markę Trespa®. Zwłaszcza dzięki bogatemu wzornictwu i oryginalnym strukturom płyt wiele wnętrz zostało już przekształconych w imponującą i niepowtarzalną przestrzeń. Dlatego płyty Trespa® doskonale nadają się również do kuchni jako dekoracyjne płyty osłonowe zabezpieczające ścianę nad blatem kuchennym przed zabrudzeniami. Dodatkową zaletą w porównaniu z materiałami naturalnymi takimi jak drewno i metal jest to, że płyty Trespa® prawie nie wymagają konserwacji.

Produkcja płyt Trespa®

Zasadniczo istnieją dwa podstawowe materiały do produkcji płyt Trespa®: papier siarczanowy (papier typu kraft) i włókna drzewne. Są one impregnowane żywicą fenolową i sprasowywane. W wyniku tego procesu powstaje zwarty rdzeń o bardzo wysokiej gęstości. Następnie nakładane są na niego warstwy wierzchnie w postaci papieru dekoracyjnego w danym kolorze lub folii dekoracyjnej ze wzorem. Warstwy wierzchnie są impregnowane żywicą melaminową i sprasowywane tak długo, aż osiągną one grubość około 0,8 milimetra. Są one nakładane po obu stronach rdzenia i sprasowywane (laminowane) pod wpływem wysokiego ciśnienia i w wysokiej temperaturze aż do utworzenia płyty. Każdy producent ma oczywiście swoje własne metody i procedury produkcyjne. Różne procesy produkcyjne dają różny efekt końcowy, co odzwierciedla się w cechach wyglądu płyt (kolorach, wzorach) oraz w wysokości poniesionych kosztów produkcji. Jednak pod względem właściwości materiału różnice pomiędzy płytami HPL wyprodukowanymi przez różnych producentów są znikome.

Zamów płyty Trespa®

Jeżeli złożysz u nas zamówienie na płyty Trespa® w kolorze białym, to oczywiście przytniemy je dla Ciebie na wymiar, jeżeli poinformujesz nas o takiej potrzebie. Weź jednak pod uwagę to, że grubość płyty może odbiegać od wskazanej grubości o około 10%. Zamówienie otrzymasz tak szybko, jak to tylko możliwe. Informacje o statusie Twojego zamówienia będziemy przesyłać na bieżąco pocztą elektroniczną.

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: