PŁYTY HDPE - POLIETYLEN WYSOKIEJ GĘSTOŚCI

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o HDPE

HDPE to polietylen o wysokiej gęstości. Wysoka gęstość tego polietylenu wynika z procesu produkcji. Większa gęstość HDPE sprawia, że materiał ten jest twardszy niż inne typy polietylenu. To techniczne tworzywo sztuczne ma wyższą sztywność, która pozwala na jego zrównoważone użytkowanie.

Właściwości HDPE

HDPE to wytrzymały materiał, który daje sobie radę np. z mocnym rozciąganiem. Jest to zatem tworzywo elastyczne, świetnie sprawdza się podczas długotrwałego użytkowania. HDPE jest odporne nie tylko na obciążenia, ale również dobrze radzi sobie z działaniem chemikaliów. Bakterie i inne zabrudzenia nie przylegają zbyt mocno do powierzchni płyty.

Opis

Oferujemy szeroką gamę niedrogich płyt HDPE. HDPE określa się także jako twardy polietylen (twardy PE). Płyty HDPE oferowane są w grubościach od 3 do 20 milimetrów. Polietylen jest szeroko stosowany w wilgotnych warunkach, takich jak zbiorniki i inne zastosowania zewnętrze. Materiał jest popularny w branży ze względu na łatwość utrzymania w czystości oraz długą żywotność. HDPE łatwo podlega obróbce w postaci cięcia czy frezowania. Warto dodać, że płyty HDPE mogą być stosowane w transporcie, gdzie warunki wymagają zastosowania materiału o dużej wytrzymałości. Twoje zamówienie zostanie wyfrezowane i przycięte na wymiar według przekazanych instrukcji.

Zrównoważony rozwój

Chociaż ten rodzaj polietylenu jest pozyskiwany z ropy naftowej, pod wieloma względami jest materiałem zrównoważonym. Żywotność materiału wynosi 150 lat, co wynika m.in. z odporności chemicznej. Energia potrzebna do wyprodukowania tego HDPE jest wielokrotnie niższa niż w przypadku materiałów alternatywnych. Polietylen jest zatem trwałym materiałem, z którym należy obchodzić się ostrożnie. Ze względu na swoją długą żywotność, może być szkodliwy dla natury. Dlatego ważne jest, aby po wykorzystaniu, materiał poddawać recyklingowi – a HDPE można w 100% poddać recyklingowi.

Dane techniczne: Płyty z polietylenu o dużej gęstości

HDPE to ekonomiczne tworzywo sztuczne. Ten rodzaj polietylenu ma szerokie zastosowanie jako płyty wykorzystywane na dużych powierzchniach takich jak pokrywy czy płyty drogowe. Rozważ również zastosowania, takie jak zbiornik lub staw; w tym celu możliwe jest spawanie płyt. Polietylen jest tworzywem termoplastycznym i dlatego można go wielokrotnie topić i ponownie wytłaczać w arkusze. Zanieczyszczenia słabo przylegają do płyt HDPE, materiał jest do tego odporny na promieniowanie UV i większość chemikaliów. Produkt jest przystosowany do wykorzystania przemysłowego i na powierzchniach zewnętrznych, jednak nie zalecamy klejenia HDPE. Ma to związek z przyczepnością do tego materiału. Stosując HDPE warto pomyśleć płytach lub bocznych ścianach basenu.

Pochodzenie HDPE

Podobnie jak wiele współczesnych tworzyw sztucznych, również polietylen został odkryty przypadkowo i początkowo nie było do końca wiadomo, do czego może służyć ten nowy materiał. Wynikało to również z braku odpowiednich technik produkcji. HDPE został ponownie odkryty w 1933 roku, w związku z czym poszukiwano praktycznego zastosowania tego materiału. I udało się to. Polietylen jest najczęściej stosowanym tworzywem sztucznym na świecie. Na całym świecie produkuje się rocznie 80 milionów ton. Znamy go głównie jako materiał opakowaniowy, jak np. torby foliowe, butelki i folie.

Zamów płyty HDPE

W naszym sklepie bez trudu zamówisz płyty polietylenu o wysokiej gęstości. Specjalnie dla Ciebie dotniemy płyty na wymiar i dostarczymy je możliwie najszybciej. O przebiegu dostawy będziemy informować drogą mailową.

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: