Czyszczenie PVC

Płyty PCV wymagają niewielkiej konserwacji, możesz je czyścić w bardzo prosty sposób. Ważne przy tym jest jednak to, aby stosować środki czyszczące, które nie powodują zarysowań. Tworzywo sztuczne wystarczy wyczyścić czystą, miękką ściereczką. Do regularnego stosowania zalecane jest korzystanie ze ściereczki z mikrofibry, polecane jest też korzystanie z uniwersalnego środka czyszczącego, jak Glassex. Zachowaj szczególną ostrożność podczas spryskiwania powierzchni. Najpierw sprawdź, czy zabrudzenia możesz usunąć samą wilgotną szmatką. W przypadku tłustych zabrudzeń lub rozprysków, przetrzyj powierzchnię płyty alkoholem izopropylowym. Pamiętaj, że powierzchnia płyty stanie się nieco matowa w przypadku energicznego pocierania lub użycia innych środków czyszczących! Do czyszczenia płyty najlepiej nie używać spirytusu metylowego, acetonu ani rozcieńczalnika!

Czyszczenie spienionego PVC/płyty piankowej

Płyty piankowe można czyścić wilgotną szmatką lub alkoholem izopropylowym. Uważaj na inne środki czyszczące, ponieważ warstwa wierzchnia jest cienka i zbyt mocne tarcie/szlifowanie może odsłonić rdzeń produktu!

Czyszczenie spienionego PVC:płyty piankowej

Obróbka antystatyczna

Płyty PVC (zarówno twarde, jak i piankowe) mogą być ładowane statycznie podczas pocierania szmatką. Z uwagi na powstały ładunek statyczny, powierzchnia płyty szybko będzie przyciągała kurz, a kolejne odkurzanie tylko wzmocni ten efekt. Na rynku dostępne są specjalne antystatyczne środki czyszczące, jednak nie wszystkie nadają się do czyszczenia płyt PVC. Wybierając nieodpowiedni środek ryzykujesz, że powierzchnia płyty stanie się matowa, krucha albo się odbarwi. Dostarczamy specjalny antystatyczny środek czyszczący do tworzyw sztucznych – środek antystatyczny Burnus. To bardzo łagodny i skuteczny środek czyszczący, który znakomicie radzi sobie z czyszczeniem powierzchni i nadaje jej właściwości antystatyczne. Przy normalnym użytkowaniu tworzywa sztucznego (na przykład przy zastosowaniach wewnętrznych), płytę należy czyścić raz lub dwa razy w roku.