Poliwęglan lity 5mm

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o poliwęglanie 5 mm

Wytrzymały poliwęglan o grubości 5 mm to gwarancja jakości i trwałości w każdych warunkach. Wykorzystaj go do stworzenia nowoczesnej ścianki działowej lub poręcznej markizy drzwiowej! Zapoznaj się również z naszym blogiem, aby poznać nasze inspiracje oraz wskazówki dotyczące wszystkiego, co jest związane z poliwęglanem.

Zastosowania poliwęglanu 5 mm

Poliwęglan lity 5 mm to materiał bardzo trwały i wytrzymały, dlatego często jest wykorzystywany w miejscach narażonych na uderzenia lub uszkodzenia mechaniczne. Płyty poliwęglanowe lite 5 mm wykorzystywane są w różnorodnych okolicznościach, jak np. w przemyśle spożywczym czy inżynierii mechanicznej. To m.in. zasługa tego, że poliwęglan jest odporny na działanie wysokich temperatur.

Rodzaje poliwęglanu 5 mm

Wyróżnia się dwa typy poliwęglanu: lity i komorowy. W naszej ofercie znajdziesz poliwęglan lity. Zarówno arkusze lite, jak i płyty komorowe, są często wykorzystywane na przykład w półprzezroczystych konstrukcjach dachowych, takich jak różnorodne zadaszenia i markizy.

Możliwości obróbki

Poliwęglan jest materiałem, który można bardzo dobrze przetwarzać. Można to robić w taki sam sposób, jak w przypadku pleksi. Wiercenie, piłowanie, frezowanie i polerowanie jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ ryzyko pęknięcia materiału jest znacznie niższe.

Właściwości poliwęglanu 5 mm

Poliwęglan lity 5 mm jest materiałem, który bez trudu poddaje się obróbce – dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku plexi. Dzięki temu możliwe jest np. wiercenie, piłowanie, frezowanie czy polerowanie, jednocześnie ryzyko pęknięcia czy uszkodzenia powierzchni jest znacznie mniejsze.

Konserwacja i czyszczenie poliwęglanu 5 mm

Poliwęglan łatwo można utrzymać w czystości, trzeba jednak uważać na twarde szczotki, zmywaki i agresywne środki czyszczące. Choć materiał jest 250 razy mocniejszy niż szkło, to jednak na jego powierzchni mogą pojawić się zarysowania. Dlatego zalecane jest czyszczenie za pomocą miękkiej ściereczki i antystatycznego środka czyszczącego Burnus – zabrudzenia znikną w mgnieniu oka!

Zamów arkusze poliwęglanu 5 mm

Zamów płyty poliwęglanowe 5 mm już teraz, a otrzymasz je w ciągu 48 godzin!

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: