Poliwęglan lity 4mm

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o poliwęglanie 4 mm

Z wytrzymałym poliwęglanem o grubości 4 mm można zrobić prawie wszystko. Materiał ten jest niebywale trwały, dlatego sprawdza się nawet przy najcięższych zadaniach. Czy wiesz, że wiele tarcz policyjnych wykonywanych jest właśnie z poliwęglanu? A Ty do czego wykorzystasz płytę poliwęglanową 4 mm?

Zastosowania poliwęglanu 4 mm

Poliwęglan lity 4 mm to materiał bardzo trwały i wytrzymały, dlatego często jest wykorzystywany w miejscach narażonych na uderzenia lub uszkodzenia mechaniczne. Płyty poliwęglanowe lite 4 mm wykorzystywane są w różnorodnych okolicznościach, jak np. w przemyśle spożywczym czy inżynierii mechanicznej. To m.in. zasługa tego, że poliwęglan jest odporny na działanie wysokich temperatur.

Rodzaje poliwęglanu 4 mm

Wyróżnia się dwa typy poliwęglanu: lity i komorowy. W naszym sklepie znajdziesz poliwęglan lity. Zarówno płyty lite, jak i płyty komorowe, są często wykorzystywane na przykład w półprzezroczystych konstrukcjach dachowych, takich jak różnorodne zadaszenia i markizy.

Możliwości obróbki

Poliwęglan lity 4 mm to materiał, który bez trudu poddaje się obróbce – dokładnie tak, jak plexi. Dzięki temu możliwe jest np. wiercenie, piłowanie, frezowanie czy polerowanie, jednocześnie ryzyko pęknięcia czy uszkodzenia powierzchni jest znacznie mniejsze.

Właściwości poliwęglanu 4 mm

Płyty poliwęglanowe o grubości 4 mm są 250 razy mocniejsze od zwykłego szkła, a przy tym aż dwukrotnie od niego lżejsze. Produkt ten jest też odporny na wilgoć, promieniowanie UV czy ogień, a do tego ma właściwości samogasnące. Warto również dodać, że płyty poliwęglanowe mogą być poddawane recyklingowi.

Konserwacja poliwęglanu 4 mm

Poliwęglan łatwo można utrzymać w czystości, trzeba jednak uważać na twarde szczotki, zmywaki i agresywne środki czyszczące. Choć materiał jest 250 razy mocniejszy niż szkło, to jednak na jego powierzchni mogą pojawić się zarysowania. Dlatego zalecane jest czyszczenie za pomocą miękkiej ściereczki i antystatycznego środka czyszczącego Burnus.

Zamów arkusze poliwęglanu 4 mm

Zamów płyty poliwęglanowe 4 mm już teraz, a zostaną do Ciebie dostarczone w ciągu 48 godzin!

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: