Płyta HPL 8mm

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o płytach HPL 8 mm

W naszej ofercie czeka na Ciebie bogaty wybór paneli HPL o grubości 8 mm. Do Twojej dyspozycji są produkty Trespa® HPL i płyty HPL naszej własnej marki. Ten wariant posiada w standardzie matową powierzchnię i lekko strukturalną warstwę wierzchnią, a do tego wszystkie płyty są dwustronnie kolorowe. W Płytyplastikowe.pl każdą płytę możemy przyciąć na wybrany przez Ciebie wymiar. Zależy Ci na samodzielnej obróbce płyty HPL 8 mm? To żaden problem. Potrzebujesz jedynie odrobiny doświadczenia oraz odpowiednie narzędzia, by dzięki naszym wskazówkom i poradom poradzić sobie z różnorodnymi metodami obróbki materiału. Dopuszczalne jest m.in. piłowanie, frezowanie i wiercenie.

Gama płyt HPL 8 mm

Płyty HPL 8 mm są solidnie wykonane i bardzo trwałe, a ich wierzchnia warstwa jest odporna na działanie światła słonecznego oraz promieni UV. Zapobiega to odbarwianiu się powierzchni. Płyty są również w pełni odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a dzięki wyjątkowej metodzie produkcji, materiał nie gnije, nie pleśnieje ani nie pęcznieje pod wpływem wilgoci. Po prostu podaj wymiary, których potrzebujesz, a my bezpłatnie dotniemy produkt wedle wytycznych. Dołożymy też wszelkich starań, aby płyty HPL 8 mm zostały dostarczone tak szybko, jak to możliwe.

Właściwości płyt HPL 8 mm

Płyty HPL są znane pod marką Trespa®, nierzadko określa się je też jako “laminaty kompaktowe”. HPL to skrót od High Pressure Laminate (laminat wysokociśnieniowy). Ten rodzaj płyt składa się z laminowanego rdzenia z włókna drzewnego z żywicą sprasowaną pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze z fenolowymi (żywica syntetyczna) warstwami wierzchnimi. Początkowo płyty HPL 8 mm zostały opracowane do wykorzystywania w każdych warunkach atmosferycznych. Dlatego powierzchnia płyty HPL ma warstwę wierzchnią, która jest „gęsta molekularnie”. Dzięki temu są praktycznie niewrażliwe na wilgoć, promieniowanie UV czy duże zmiany temperatury. Wysoka gęstość cząsteczek skutkuje również dużym ciężarem właściwym i sprawia, że obróbka płyt HPL jest nieco trudniejsza niż obróbka paneli drewnianych. Cięcie płyt HPL nie jest zbyt łatwe przy użyciu standardowej piły. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się użycie piły do aluminium. Do wiercenia otworów najlepsze są z kolei wiertła do metalu. Ze względu na swoje właściwości, płyty HPL znajdują szerokie zastosowanie np. w formie okładzin elewacyjnych budynków, szyldów reklamowych i billboardów czy paneli frontowych.

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: