Płyta HPL 15mm

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o płytach HPL 15 mm

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór płyt HPL 15 mm. Do Twojej dyspozycji są produkty Trespa® HPL i płyty HPL naszej własnej marki. Ten wariant posiada matową powierzchnię i lekko strukturalną warstwę wierzchnią, ponadto wszystkie płyty są dwustronnie kolorowe. W Płytyplastikowe.pl płyty HPL 15 mm możemy przyciąć na wybrany przez Ciebie wymiar. Zależy Ci na obróbce płyty HPL 15 mm na własną rękę? Nie będzie to stanowiło problemu. Potrzebujesz jedynie odrobiny doświadczenia oraz odpowiednie narzędzia, by dzięki naszym wskazówkom i poradom poradzić sobie z różnorodnymi metodami obróbki materiału. Dopuszczalne jest m.in. piłowanie, frezowanie i wiercenie.

Gama płyt HPL 15 mm

Płyty HPL 15 mm są solidnie wykonane i bardzo trwałe, a ich wierzchnia warstwa jest odporna na działanie światła słonecznego oraz promieni UV. Zapobiega to odbarwianiu się powierzchni. Płyty są także całkowicie odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a dzięki wyjątkowej metodzie produkcji, materiał nie gnije, nie pleśnieje ani nie pęcznieje pod wpływem wilgoci. Po prostu dodaj wymiary, których potrzebujesz, a my bezpłatnie dotniemy produkt wedle wskazanych wytycznych. Ponadto dołożymy wszelkich starań, aby zamówione płyty HPL 15 mm zostały dostarczone tak szybko, jak to możliwe.

Właściwości płyt HPL 15 mm

Płyty HPL są znane pod marką Trespa®, nierzadko określa się je też jako “laminaty kompaktowe”. HPL to skrót od High Pressure Laminate (laminat wysokociśnieniowy). Ten rodzaj płyt składa się z laminowanego rdzenia z włókna drzewnego z żywicą sprasowaną pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze z fenolowymi (żywica syntetyczna) warstwami wierzchnimi. Początkowo płyty HPL 15 mm zostały opracowane do wykorzystywania w każdych warunkach atmosferycznych. Dlatego powierzchnia płyty HPL ma warstwę wierzchnią, która jest „gęsta molekularnie”. Dzięki temu są właściwie niewrażliwe na wilgoć, promieniowanie UV czy duże zmiany temperatury. Wysoka gęstość cząsteczek skutkuje również dużym ciężarem właściwym i sprawia, że obróbka płyt HPL 15 mm może sprawiać nieco więcej problemów niż obróbka paneli drewnianych. Cięcie płyt HPL nie będzie najprostsze przy użyciu standardowej piły. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się skorzystanie z piły do aluminium. Do wiercenia otworów najlepsze są z kolei wiertła do metalu. Ze względu na swoje właściwości, płyty HPL 15 mm znajdują szerokie zastosowanie np. w formie okładzin elewacyjnych budynków, szyldów reklamowych i billboardów czy paneli frontowych.

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: