Płyta HPL 10mm

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o płytach HPL 10 mm

W naszym asortymencie znajdziesz bogatą ofertę paneli HPL o grubości 10 mm, do Twojej dyspozycji są produkty Trespa® HPL oraz płyty HPL naszej własnej marki. Ten wariant płyt w standardzie posiada matową powierzchnię i lekko strukturalną warstwę wierzchnią, a wszystkie płyty są dwustronnie kolorowe. W Płytyplastikowe.pl każdą płytę możemy przyciąć na wybrany wymiar. Zależy Ci na samodzielnej obróbce płyty HPL 10 mm? To nie problem. Wystarczy odrobina doświadczenia oraz odpowiednie narzędzia, by dzięki naszym wskazówkom poradzić sobie z różnorodnymi metodami obróbki materiału. Dopuszczalne jest m.in. piłowanie, frezowanie i wiercenie.

Gama płyt HPL 10 mm

Nasze płyty HPL 10 mm są nadzwyczaj solidne i trwałe, a ich wierzchnia warstwa jest odporna na działanie światła słonecznego oraz promieni UV. Zapobiega to odbarwianiu się powierzchni. Płyty są również w pełni odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a dzięki swojej metodzie wykonania, materiał nie gnije, nie pleśnieje ani nie pęcznieje pod wpływem wilgoci. Po prostu podaj nam wymiary, których potrzebujesz, a my bezpłatnie dotniemy produkt wedle Twoich wytycznych. Dołożymy również wszelkich starań, aby płyty HPL 10 mm zostały dostarczone tak szybko, jak to możliwe.

Właściwości płyt HPL 10 mm

Płyty HPL są znane pod marką Trespa®, nierzadko określa się je też jako “laminaty kompaktowe”. HPL to skrót od High Pressure Laminate (laminat wysokociśnieniowy). Ten rodzaj paneli składa się z laminowanego rdzenia z włókna drzewnego z żywicą sprasowaną pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze z fenolowymi (żywica syntetyczna) warstwami wierzchnimi. Pierwotnie płyty HPL 10 mm zostały opracowane do wykorzystania w każdych warunkach atmosferycznych. Dlatego powierzchnia płyty HPL ma warstwę wierzchnią, która jest „gęsta molekularnie”. Dzięki temu płyty HPL są praktycznie niewrażliwe na wilgoć, promieniowanie UV czy duże zmiany temperatury. Wysoka gęstość cząsteczek skutkuje również dużym ciężarem właściwym i sprawia, że ich obróbka jest nieco trudniejsza niż obróbka paneli drewnianych. Cięcie płyt HPL nie jest łatwe przy użyciu standardowej piły. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się użycie piły do aluminium. Do wiercenia otworów najlepsze są z kolei wiertła do metalu. Ze względu na swoje właściwości, płyty HPL znajdują szerokie zastosowanie np. w formie okładzin elewacyjnych budynków, szyldów reklamowych i billboardów czy paneli frontowych.

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: