Plan działania

Zrób to sam: drzwi przesuwne loft z plexi

Drzwi przesuwne w stylu loft to niezwykle popularny trend wnętrzarski. Drzwi w stylu loft to rodzaj drzwi przesuwnych, w których skrzydło drzwiowe jest przesuwane po prowadnicy. Dużą zaletą drzwi loftowych jest to, że, w przeciwieństwie do zwykłych drzwi, nie zajmują miejsca, gdy są otwarte. To również prawdziwy „eye-catcher”, nadający wnętrzu oryginalny wygląd.

Potrzebne materiały:

  • Płyta plexi (wymiary zależą od wielkości otworu drzwiowego)
  • Uchwyty
  • System przesuwny naścienny
  • Wiertarka
  • Wkręty

Dlaczego drzwi przesuwne z plexi?

Wiele osób decyduje się na drzwi loftowe z drewna ze względu na ich naturalny wygląd i ciepły kolor. Jeśli chcesz nadać wnętrzu nowoczesny charakter, wybierz model z plexi. Drzwi z tworzywa sztucznego mają wiele zalet; przede wszystkim są one lekkie, co ułatwia ich montaż. Ponadto materiał ten charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością, co jest zdecydowanie dużym plusem, gdy w domu przebywają dzieci. Ponieważ płyty plexi są dostępne w wielu kolorach i wariantach wykończenia powierzchni, możesz zawsze perfekcyjnie dostosować wygląd drzwi do swojego gustu. Wybierz na przykład drzwi przezroczyste albo wręcz przeciwnie; matowe, albo z plexi dymionej, gdy zależy Ci na prywatności.

drzwi przesuwne loft z plexi

drzwi przesuwne loft z plexi

1Krok 1: Zamówienie plexi na wymiar

Wybierz płytę plexi większą niż otwór drzwiowy. W ten sposób drzwi estetycznie będą zakrywały ościeżnice. Dokładnie wymierz otwór drzwiowy i zamów płytę plexi o odpowiednich wymiarach. Najlepiej wybrać płytę plexi o grubości od czterech do ośmiu milimetrów. Oczywiście, możemy bezpłatnie przyciąć płytę na wymiar.

Rekomendowane produkty

2Krok 2: Przymocowanie uchwytów za pomocą wkrętów

Kiedy płyta plexi o odpowiednich wymiarach jest już w Twoim posiadaniu, pora na zamocowanie uchwytów po obu jej stronach. To umożliwi przesuwanie drzwi z obu stron. Uchwyty najlepiej przymocować za pomocą wkrętów. Oczywiście, zanim tego dokonasz, musisz wcześniej wywiercić otwory we właściwym miejscu.Przeczytaj naszego bloga o wierceniu w plexi aby dowiedzieć się, jak to fachowo zrobić. Ważne jest, aby nie przewiercić płyty; w przeciwnym razie otwory będą widoczne po drugiej stronie drzwi.

3Krok 3: Montaż drzwi

Drzwi można łatwo zamontować za pomocą systemu przesuwnego naściennego, dostępnego w wielu marketach budowlanych. Sposób montażu drzwi zależy od zakupionego systemu. Jeśli jesteś zręczny(a) i lubisz wyzwania, możesz także samodzielnie wykonać taki system. Potrzebne będą: prowadnica, stalowa rura i wieszaki z rolkami jezdnymi.

Zamów plexi w ulubionym kolorze

Płyty plexi są dostępne w wielu rodzajach i wariantach wykończenia powierzchni. Zapoznaj się z ofertą w naszym sklepie internetowym, aby znaleźć płytę pasującą do Twojego wnętrza. Masz pytania dotyczące tej instrukcji? Skontaktuj się z nami. Chętnie służymy fachowym doradztwem!