Poliwęglan lity 3mm

Zamów w dowolnym kształcie

Wszystko, co musisz wiedzieć o poliwęglanie 3 mm

Płyta poliwęglanowa 3mm to cienki, ale bardzo wytrzymały arkusz z tworzywa sztucznego. Już teraz zapoznaj się również z naszym blogiem! Znajdziesz tu wiele sprawdzonych pomysłów i przydatnych wskazówek na temat poliwęglanu. W naszym asortymencie znajduje się poliwęglan lity 3 mm przezroczysty, opalizujący biały i barwiony (przydymiony). Oferujemy również próbki, abyś mógł sprawdzić, która płyta najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby.

Zastosowania poliwęglanu 3 mm

Poliwęglan jest mocnym i solidnym materiałem. Gwarantuje to wytrzymałość materiału w różnorodnych warunkach. Poliwęglan wykorzystywany jest w różnorodnych okolicznościach, jak np. w przemyśle spożywczym czy inżynierii mechanicznej. To m.in. zasługa tego, że poliwęglan jest odporny na działanie wysokich temperatur.

Rodzaje poliwęglanu 3 mm

Wyróżnia się dwa rodzaje poliwęglanu: lity i komorowy. W naszym asortymencie dostępny jest poliwęglan lity. Zarówno płyty lite, jak i płyty komorowe, są szeroko stosowane na przykład w półprzezroczystych konstrukcjach dachowych, takich jak zadaszenia i markizy.

Możliwości obróbki

Płyty poliwęglanowe 3 mm podlegają obróbce w dokładnie taki sam sposób jak plexi. Możliwe jest zatem wiercenie, piłowanie, frezowanie czy polerowanie – i to przy znacznie mniejszym ryzyku uszkodzenia materiału.

Właściwości poliwęglanu 3 mm

Płyty poliwęglanowe o grubości 3 mm są 250 razy mocniejsze od zwykłego szkła, a przy tym aż dwukrotnie lżejsze. Materiał ten jest również odporny na wilgoć, promieniowanie UV czy ogień, a do tego ma właściwości samogasnące. Warto też dodać, że płyty poliwęglanowe mogą być poddawane recyklingowi.

Czyszczenie i konserwacja poliwęglanu 3 mm

Poliwęglan jest bardzo łatwy w czyszczeniu, trzeba jednak uważać na twarde szczotki, zmywaki i agresywne środki czyszczące. Choć materiał jest 250 razy mocniejszy niż szkło, to jednak może być podatny na zarysowania. Dlatego zalecane jest czyszczenie za pomocą miękkiej ściereczki i antystatycznego środka czyszczącego Burnus.

Zamów arkusze poliwęglanu 3 mm

Już teraz zamów płyty poliwęglanowe 3 mm, by otrzymać je w ciągu 48 godzin!

Pytania?

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub procesu zamawiania?

Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta: