Płyty plexi w kształcie trójkąta 

Wykorzystanie płyty plexi w kształcie trójkąta to kreatywne i sprawdzone rozwiązanie w wielu projektach. Przy odpowiedniej konserwacji materiał ten będzie służył przez wiele lat. Wybierz kolor płyty, jaki Ci się podoba oraz rodzaj wykończenia jej powierzchni i zleć nam przycięcie jej na wymiar. Oferujemy więc tak naprawdę niezliczoną ilość kształtów płyt.

Zastosowanie płyt plexi w kształcie trójkąta

Chcesz wymienić tabliczkę z numerem domu? A może masz wiele pomysłów w stylu DIY (zrób to sam)? Kupując płyty plexi w kształcie trójkąta w sklepie online Płytyplastikowe.pl możesz mieć pewność, że wybierasz produkty najwyższej jakości.

Rodzaje płyt plexi w kształcie trójkąta

Oprócz plexi w kształcie trójkąta, oferujemy również plexi w kształcie koła, gwiazdy i owalu; możesz również zlecić nam wycięcie dowolnie wybranego kształtu. Dzięki naszemu narzędziu “wybierz kształt i rozmiar” na stronach produktów możesz bez trudu przesłać do nas (zaimportować) plik DXF. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia plików DXF, zajrzyj na nasz kanał YouTube.

Możliwości obróbki płyt plexi w kształcie trójkąta

Oferujemy zarówno plexi ekstrudowaną, jak i wylewaną. Jeśli chcesz poddać płytę obróbce, np. poprzez piłowanie czy wiercenie, zdecydowanie zalecamy wybór plexi wylewanej. Oczywiście obróbka plexi ekstrudowanej również jest możliwa, należy jednak wtedy zachować szczególną ostrożność, aby nie dopuścić do pęknięcia powierzchni lub innych uszkodzeń. Wynika to z faktu, że płyty z plexi ekstrudowanej cechują się większym naprężeniem wewnętrznym.

Właściwości płyt plexi w kształcie trójkąta

Plexi jest co najmniej 30 razy mocniejsza niż tradycyjne szkło. Przepuszcza również 92% światła i jest odporna na promieniowanie UV. Plexi świetnie nadaje się jako przeszklenie w miejscach publicznych lub w miejscach o wysokim stopniu narażenia na uszkodzenia. Materiał ten nie jest jednak ognioodporny. Wynika to z faktu, że plexi posiada klasę ogniową B2 i topi się w temperaturze 160°C. Plexi nie może być zatem zamiennikiem szkła ognioodpornego.

Czyszczenie płyt plexi w kształcie trójkąta

Do czyszczenia plexi najlepiej używać łagodnego środka czyszczącego i miękkiej ściereczki z mikrofibry. Twarde gąbki, szczotki i ścierne środki czyszczące (takie jak Cif) mogą powodować zadrapania, przez co powierzchnia z czasem stanie się matowa. Do czyszczenia i konserwacji powierzchni zaleca się też stosowanie środków do polerowania takich jak produkty marki Xerapol.

Zamów płyty plexi w kształcie trójkąta

Wybrane produkty dostarczamy w ciągu 48 godzin. Oferujemy możliwość przycięcia trójkątnych płyt plexi na wymiar. Nadal nie masz pewności, który kolor płyty i jakie wykończenie jej powierzchni najlepiej pasuje do Twojego projektu? Zamów próbki; możesz zamówić nawet do 4 próbek różnych próbek.