Płyty plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta

Płyty plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta mają uniwersalne zastosowanie; płyta plexi może funkcjonować zarówno jako oryginalny blat stołu, jak i element dekoracyjny do domu! Możesz do woli wybierać z naszej szerokiej palety kolorystycznej i wielu rodzajów wykończenia powierzchni płyt. Dzięki naszej bogatej ofercie na pewno znajdziesz odpowiedni produkt do każdego projektu. Zapoznaj się również z naszą ofertą płyt z recyklingu!

Zastosowanie płyty plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta

Płyty plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta mają bardzo szerokie zastosowanie, również w tzw. DIY projektach („zrób to sam”). Stwórz własną poręczną tacę do serwowania dań lub przygotuj oryginalną tablicę z tekstem na weselne przyjęcie. Prostokątny kształt oraz wytrzymałość materiału to gwarancja najlepszego wyboru!

Rodzaje płyt plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta

Nasze płyty plexi są dostępne w różnych kolorach, rodzajach wykończenia powierzchni i grubościach. Z pewnością bez trudu znajdziesz produkt na miarę swoich oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!

Możliwości obróbki płyt plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta

Oferujemy zarówno plexi ekstrudowaną, jak i wylewaną. Jeśli chcesz poddać płytę obróbce, np. poprzez cięcie, frezowanie, nawiercanie czy gięcie (na gorąco), zdecydowanie zalecamy wybór plexi wylewanej – w przeciwieństwie do płyt z plexi ekstrudowanej płyty z plexi wylewanej nie mają tak dużych naprężeń wewnętrznych, co minimalizuje ryzyko pęknięć i uszkodzeń podczas obróbki. Oczywiście obróbka plexi ekstrudowanej również jest możliwa, należy jednak wtedy zachować szczególną ostrożność.

Właściwości płyt plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta

Plexi jest co najmniej 30 razy mocniejsza niż tradycyjne szkło. Przepuszcza również 92% światła i jest odporna na promieniowanie UV. Plexi świetnie nadaje się jako przeszklenie w miejscach publicznych lub w miejscach o wysokim stopniu narażenia na uszkodzenia. Materiał ten nie jest jednak ognioodporny. Wynika to z faktu, że plexi posiada klasę ogniową B2 i topi się w temperaturze 160°C. Plexi nie może być zatem zamiennikiem szkła ognioodpornego.

Czyszczenie płyt plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta

Do czyszczenia plexi najlepiej używać łagodnego środka czyszczącego i miękkiej ściereczki z mikrofibry. Twarde gąbki, szczotki i ścierne środki czyszczące (takie jak Cif) mogą powodować zadrapania, przez co powierzchnia z czasem stanie się matowa. Zalecamy stosowanie środków antystatycznych, takich jak produkty marki Burnus.

Zamów płyty plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta

Płyty plexi w kształcie zaokrąglonego prostokąta możesz zamawiać w dowolnym rozmiarze; po prostu skorzystaj z narzędzia “wybierz kształt i rozmiar” znajdującego się w górnej części naszych stron produktowych. Daj się ponieść fantazji i zapoznaj się z innymi produktami z naszej oferty!