Czyszczenie płyt poliwęglanowych: co należy, a czego nie należy robić

Czy zamierzasz wkrótce wyczyścić zadaszenie z poliwęglanu, wiatrochron lub szklarnię ogrodową? Jeśli masz odpowiednie materiały i wiesz, na co zwracać uwagę, czyszczenie nie będzie trudne. Na tym blogu przedstawiamy zalecenia i zalecenia dotyczące czyszczenia poliwęglanu.

Materiały eksploatacyjne do czyszczenia poliwęglanu:

Poliwęglan, podobnie jak pleksi, jest nieco bardziej podatny na zarysowania niż tradycyjne szkło. Dlatego ważne jest, aby używać łagodnych detergentów o działaniu antystatycznym, takich jak antystatyczny środek czyszczący Burnus. Środka tego można również używać do czyszczenia pleksiglasu, PCV i innych płyt z tworzyw sztucznych.

Czyszczenie płyt dachowych z poliwęglanu

Wiele zadaszeń tarasowych ma plastikowe arkusze dachowe, ponieważ są one znacznie lżejsze i bardzo przezroczyste w porównaniu z innymi materiałami. Chociaż poliwęglan jest bardzo łatwy w utrzymaniu, od czasu do czasu trzeba go wyczyścić. Należy przy tym pamiętać, że poliwęglan jest bardzo podatny na zarysowania.

Czyszczenie płyt poliwęglanowych

DO #1: Używaj łagodnego detergentu

Poliwęglan najlepiej czyścić delikatnie ciepłą wodą i miękką ściereczką z mikrofibry. Weź wiadro z dużą ilością wody, ponieważ będziesz musiał regularnie płukać ściereczkę. Zapobiegnie to przesuwaniu się brudu po płytach i powstawaniu zarysowań. Wystarczy kropla płynu do mycia naczyń w wodzie z mydłem. Aby uniknąć ładunków elektrostatycznych i przyciągania kurzu, zalecamy również użycie antystatycznego środka czyszczącego Burnus.

DO #2: Czyść poliwęglan miękkimi materiałami

Do czyszczenia płyt poliwęglanowych używaj miękkiej ściereczki z mikrofibry. Drobne włókna ściereczki z mikrofibry dobrze zatrzymują cząsteczki brudu, zapobiegając ich zarysowaniu. Ściereczkę należy regularnie płukać.

DO #3: Zaplanuj terminowe czyszczenie

W zależności od zastosowania poliwęglanu, rozsądne jest regularne czyszczenie arkuszy. W przypadku baldachimu należy to robić raz lub dwa razy w roku. Czy na poliwęglanie znajduje się zielony lub czarny osad? W takim razie nie czekaj zbyt długo z czyszczeniem, bo brud wsiąknie w arkusze.

Czyszczenie płyt poliwęglanowych

NIE #1: Używaj chemicznych środków czyszczących

Odradzamy stosowanie środków czyszczących, takich jak spirytus metylowany i Glassex do czyszczenia poliwęglanu. Wynika to z faktu, że środki te nie rozpuszczają stałych cząstek brudu (takich jak piasek i kurz). Podczas przesuwania ściereczki z mikrofibry tam i z powrotem po arkuszu, brud będzie ślizgał się po arkuszu, powodując zadrapania. Chemiczne środki czyszczące, takie jak benzen, rozcieńczalnik lub aceton, są całkowicie wykluczone. Środki te zmiękczają powierzchnię płyty. Ponadto pozostawiają one (nieodwracalną) mgiełkę na poliwęglanie.

NIE #2: Myjka ciśnieniowa i pady do szorowania

Myślisz, że szybko i skutecznie wyczyścisz poliwęglanowe zadaszenie lub szklarnię ogrodową za pomocą myjki ciśnieniowej? Nie! Dzieje się tak, ponieważ siła wody może spowodować znaczne uszkodzenia górnej warstwy plastiku. Aby spłukać najgorsze zabrudzenia z zadaszenia, najlepiej użyć węża ogrodowego. Następnie możesz wyczyścić prześcieradła w taki sam sposób, jak okna.

NIE #3: Czyszczenie w ulewnym deszczu

Chociaż ten zakaz jest prawdopodobnie zbędny, chcemy o nim wspomnieć. Jeśli czyścisz poliwęglan na zewnątrz, ważne jest, aby było sucho i nie spodziewałeś się deszczu w najbliższych dniach. W ten sposób dasz materiałowi szansę na wyschnięcie i będziesz mógł później potraktować arkusze antystatycznym środkiem czyszczącym Burnus, aby nowe zabrudzenia nie wniknęły od razu.

Zamawianie arkuszy poliwęglanowych

Zamierzasz samodzielnie pracować z poliwęglanem? W naszym sklepie znajdziesz arkusze w różnych odcieniach i grubościach. Co również miłe: przycinamy arkusze na wymiar w dowolnym pożądanym kształcie. Masz pytania dotyczące czyszczenia poliwęglanu lub naszych produktów? Skontaktuj się z nami pod numerem 22 104 55 24 lub wyślij nam e-mail.