Czyszczenie PVC

Płyty PVC wymagają niewielkiej konserwacji i mogą być czyszczone za pomocą zwykłych środków czyszczących. Ważne jest jednak, aby nie używać ściernych środków czyszczących. Do czyszczenia tego tworzywa użyj czystej, miękkiej ściereczki. Do regularnego czyszczenia, takiego jak ściąganie kurzu, użyj ściereczki z mikrofibry, a do mycia powierzchni możesz użyć zwykłego detergentu, takiego jak Glassex. Jednakże nie spryskuj powierzchni zbyt obficie. Zaleca się, aby najpierw sprawdzić, czy brud da się usunąć za pomocą wyłącznie wilgotnej ściereczki. W przypadku tłustych zabrudzeń, takich jak odciski palców lub plamy po pryskającym tłuszczu, przetrzyj powierzchnię płyty alkoholem izopropylowym. Licz się jednak z tym, że skutkiem energicznego pocierania lub użycia środków czyszczących może być nieznaczne zmatowienie powierzchni płyty! Zdecydowanie odradzamy czyszczenie płyty spirytusem, acetonem lub rozcieńczalnikiem.

Czyszczenie płyty ze spienionego PVC / foamboard

Płyty ze spienionego PVC można czyścić wilgotną ściereczką lub alkoholem izopropylowym. Zachowaj ostrożność w przypadku użycia innych środków czyszczących, ponieważ wierzchnia warstwa płyty jest cienka i zbyt mocne pocieranie/szlifowanie spowoduje odsłonięcie piankowego rdzenia!

Zabezpieczenie płyty środkiem antystatycznym

Płyty PVC (zarówno płyty z twardego PVC, jak i ze spienionego PVC) są izolatorami elektrycznymi, co może być powodem tego, że powierzchnia płyty stanie się statyczna po przetarciu jej ściereczką. Ze względu na zgromadzone na powierzchni płyty ładunki elektrostatyczne, przyciągnie ona w krótkim czasie nowy kurz, a ponowne ściągnięcie z niej kurzu wzmocni jedynie niepożądany efekt przyciągania kurzu. W sprzedaży dostępne są specjalne antystatyczne środki czyszczące, ale nie wszystkie z nich nadają się do płyt PVC. Istnieje ryzyko, że po użyciu tych środków powierzchnia płyty stanie się matowa, będzie się kruszyć lub ulegnie odbarwieniu. Oferujemy specjalny antystatyczny środek czyszczący do płyt z tworzyw sztucznych o nazwie Burnus. Jest to bardzo łagodny i skuteczny środek czyszczący, który dobrze czyści powierzchnię płyty i czyni ją antystatyczną (zapobiega zbieraniu się ładunków elektrycznych na powierzchni płyty). Przy standardowym użytkowaniu płyt (np. w zastosowaniach wewnątrz budynku), znajdujących się w stosunkowo czystym otoczeniu, zaleca się czyszczenie ich raz lub dwa razy w roku.